Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Żółwie na podłodze

- - - - - warunki hodowli zdrowie

• Zamknięty Temat jest zamknięty
50 odpowiedzi w tym temacie

#41 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano styczeń 08 2006 - 15:01

[quote name='Malvina']
Chcialas powiedziec "specjalisci" Bo specjalisci nie zalecaja ;)
[quote name='Malvina']
I zatyka naturalne pory a takze jest swietna pozywka dla drobnoustrojow. Nie dziekuje i nie chodzi tu o cene.

#42 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano styczeń 08 2006 - 15:26

[quote name='Asia']Witaminą A+D3 pastować ???

Dodane po 12 minutach:

Asia proponuję przed każdym otwarciem terrarium zakładać rękawiczki gumowe i maseczkę na twarz to napewno żadne drobnoustroje do terarium się nie dostaną, o przepraszam zapomniałem wspomnieć o sterylizacji podłoża

#43 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano styczeń 08 2006 - 15:38

[quote name='sebapop']
Nie chodzi o to, zeby sie nie przedostaly, chodzi o to, zeby nie mialy za bardzo sie czym odrzywiac. Uwazam smarowanie zolwi czymkolwiek w celu poprawienia ich estetyki za nienaturalne conajmniej. Rozne obserwacje (nie moje ale innych doswiadczonych terrarystow) wskazuja ze wrecz moze byc szkodliwe.

Co do filmikow. Obejrzalam sobie i nie mam najlepszych wiesci. Wprawdzie malo bylo ujec zolwi od tylu w ruchu, ale co nieco bylo widac. To co zobaczylam nie napawa mnie optymizmem niestety. Wszystkie pokazane zowie maja juz pierwsze obiawy klopotow ze stawami biodrowymi.

Nagralam nawet trzy filmiki na ktorych sa dwa zolwie w ruchu jeden po rehabilitacji zwiazanej ze zwyrodnieniem stawow biodrowych (jeszcze troche wiosluje nogami na boki podobnie jak Twoje zolwie) drugi zdrowy, ktory nigdy nie chorowal (podczas chodzenia nawet po dywanie stawia stopy plasko na podlodze, chowa nogi pod skorupa i prowadi je duzo bardziej prostopadle do podlogi).

Niestety format tych filmow (nagrane za pomoca komorki) jest taki, ze po pierwsze sama nie moge na kompie sprawdzic czy wszystko dobrze widac a po drugie pewno nikt inny tez nie moglby tego obejrzec. Popracuje wiec jeszcze troche nad tym zagadnieniem i postaram sie przygotowac odpowiednie materialy pogladowe.

#44 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano styczeń 08 2006 - 15:44

o fajniscie byłabym bardzo wdzięczna gdyby takie materiały ukazały się na forum w celach szkoleniowych i pogladowych

#45 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano styczeń 08 2006 - 17:04

...

#46 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano styczeń 08 2006 - 17:15

Udalo mi sie przekonwertowac dwa filmiki z tego poganskiego formatu do avi. Mozna je sciagnac z pozizszych linkow. Od razu przepraszam za fatalna jakosc, ale moj aparat nie robi lepszych. Jak dorwe cyfrowke to przygotuje lepsze filmy.

film 1 (12 Mb)
film 2 (17 Mb)

Filmy przedstawiaja samca uganiajacego sie za jadna z samic po podlodze mojego salonu. Zolwie sebapop poruszaja nogami podobnie jak moj samiec, choc jeszcze nie jest z nimi tak tragicznie. Mam nadzieje, ze sebapop przemysli sprawe i nie dopusci do tego, zeby "dogonily" mojego Wazniaka...

Dodane po 4 minutach:

[quote name='Malvina']
I po co te mocne slowa ? Jak widzisz juz sobie poradzilam...

[quote name='Malvina']
Nie chodzi o rozdzielczosc ale o format. Mialam klopoty z formatem 3gp ale juz sobie poradzilam.

[quote name='Malvina']
Chyba sie troche zagalopowalas bo prawde mowiac to nie wiem o co Ci chodzi...

[quote name='Malvina']
Sluchaj ale ja naprawde nie wiem o co ci chodzi. Skomentowalam Twoje filmy jedynie merytorycznie czyli na temat zolwi ale slowem nie wspomnialam o ich jakosci. Chyba czegos nie doczytalas i zle zrozumialas. Prosze uspokoj sie, przeczytaj jeszcze raz to co ja wczesniej napisalam a potem wytlumacz mi po ludzku o co tobie chodzi.

Dodane po 59 sekundach:

[quote name='Malvina']
A to dotyczylo filmow nagranych przeze mnie. Uspokoj sie.

Chyba sie troche wyglupilas, co ?

#47 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano styczeń 14 2006 - 13:51

Nie wiem, czy zauwazyliście, że po tym jak wyszło na jaw, ze żółwie sebapola mają klopoty ze stawami biodrowymi, przestał on z nami wogóle dyskutowac. Szkoda, ze niektórzy nie potrafia przyznać się do własnych błędów a w obliczu silnych argumentów poprostu uciekaja, taka niepotrzebna duma. Jest to tym bardziej przykre, ze dzieje sie ze szkodą dla zwierząt.

#48 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano styczeń 14 2006 - 19:04

Szkoda, bo forum na tym traci. Tak na marginesie, nie pisz duzymi literami, gdyz w internecie traktowane jest to jako krzyk a chyba nie ma powodu krzyczec.

#49 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano styczeń 14 2006 - 23:04

[quote name='Asia']

Dodane po 5 minutach:

A o czym tu z Tobą dyskutować?

#50 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano styczeń 15 2006 - 00:09

No wiesz powiedzialam ci co mysle o stanie Twoich żółwi analizując sposób ich poruszania się. Myślałam, że jakoś się ustosunkujesz, choć nie spodziewalam sie niczego spektakularnego, ani nawet niczego co podniosloby konfort życia tych żółwi. Ot wszystko.

#51 gosc__beatka_

gosc__beatka_
  • Guests

Napisano styczeń 15 2006 - 10:46

[quote name='Asia']
może sie ustosunkował, tylko pyta sie teraz organoleptyka, bo nie chce zeby wszyscy po nim jeździli na forum...?mam taka nadzieję

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: warunki hodowli, zdrowie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych