Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Zdjęcie

Inwazyjne gatunki żółwi jako źródło i wektor mikroflory patogennej dla zwierząt i ludzi

- - - - - prawo

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bartek Gorzkowski

Bartek Gorzkowski

Newbie

• Terrarysta
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano czerwiec 08 2015 - 09:50

Rozpoczęliśmy trzyletni projekt badawczy "Inwazyjne gatunki żółwi jako źródło i wektor mikroflory patogennej dla zwierząt i ludzi".

Odłowy prowadzimy na terenie województwa lubelskiego. W związku z tym mam olbrzymią prośbę o zgłaszanie wszelkich zaobserwowanych stanowisk tych gadów na rzeczonym terenie. Co nieco o projekcie można przeczytać w załączonej ulotce:

Załączony plik  IGŻ_ulotka-informacyjna.jpg   127,17 KB   0 Ilość pobrań

• Mesjah, Luc i Daedin lubią to

#2 Daedin

Daedin

Pan Skorpion

• Administrator
  • 936 postów
  • LokalizacjaZabrze

Napisano czerwiec 08 2015 - 13:07

Zawsze podziwiam takie inicjatywy, bo porzeba dużo kreatywności aby łączyły w sobie wiele korzyści. Prócz tej oczywistej, którą zawiera nazwa "Inwazyjne gatunki żółwi jako źródło i wektor mikroflory patogennej dla zwierząt i ludzi", istotną korzyścią jest rozwijanie świadomości społeczeństwa i nadają sens istnienia takim organizacjom jak "Fundacja Epikrates" bo domyślam się że nie łatwo znaleźć fundusze. Pozdrawiam.

#3 joanna27

joanna27

Mother of cripple żufi

• Moderator globalny
  • 645 postów
  • LokalizacjaClifden

Napisano czerwiec 08 2015 - 13:36

Temat niezmiernie ciekawy i będę z niecierpliwością śledziła dalsze wyniki. Może wreszcie do ogółu świadomości trafi co znaczą gatunki inwazyjne w nasze rodzimej przyrodzie i jakie są konsekwencje niefrasobliwego wypuszczania czerwonolicych "na wolność". 

#4 Midgardsorm

Midgardsorm

Newbie

• Terrarysta
  • Pip
  • 1 postów

Napisano czerwiec 11 2015 - 21:58

Korzystając z okazji, przywitam się bo jestem nowy na forum. Jednak ciekawi mnie ewentualna pomoc przy tym projekcie i rozszerzenie pola działania o Szczecin w którym zjawisko dziko żyjących inwazyjnych gatunków jest powszechne. Osobiście wiem gdzie żyją 3 całkiem spore osobniki które są zdolne do prokreacji.

• Daedin lubi to

#5 joanna27

joanna27

Mother of cripple żufi

• Moderator globalny
  • 645 postów
  • LokalizacjaClifden

Napisano czerwiec 12 2015 - 13:12

Midgardsorm witamy i zapraszamy do czynnego udziału w życiu forum. A co do projektu to znając polskie realia projekt jest jak na razie lokalny-to tylko moje przypuszczenia więc poczekajmy na odpowiedź Bartka

• Daedin lubi to

#6 Filip Stadnik

Filip Stadnik

Moderator

• Moderator
  • 799 postów

Napisano czerwiec 12 2015 - 13:58

Niestety tak jest jak pisze Joanna. Projekt jest napisany dla terenów Lubelszczyzny i raczej na razie nie ma możliwości rozszerzenia go o inne obszary naszego Państwa. Jednak w razie czego można się jeszcze skontaktować z Bartkiem Gorzkowskim, gdyż to on ma największą wiedzę w tym temacie. Ja jestem tylko małym pomocnikiem. ;) Ale mimo wszystko dziękujemy za wyrazy poparcia oraz zaangażowanie. Mamy nadzieję, że ten projekt będzie początkiem szerszej debaty o gatunkach inwazyjnych w Polsce oraz przyczyni się on do skuteczniejszej ochrony naszego ekosystemu. ;)

#7 joanna27

joanna27

Mother of cripple żufi

• Moderator globalny
  • 645 postów
  • LokalizacjaClifden

Napisano czerwiec 12 2015 - 14:38

Dlatego właśnie po cichu liczę na wyciek na Nasze forum wyników szczątkowych jak i końcowych ;) Może również poprzez fora wiedza wynikająca z tego projektu znajdzie szersze grono odbiorców i coś sie uda pozmieniać 

• Daedin lubi to

#8 Filip Stadnik

Filip Stadnik

Moderator

• Moderator
  • 799 postów

Napisano czerwiec 12 2015 - 15:34

Jeśli tylko będziemy mogli coś upublicznić to na pewno się z tym tutaj podzielimy. Na razie nic takiego nie mamy. ;)

#9 joanna27

joanna27

Mother of cripple żufi

• Moderator globalny
  • 645 postów
  • LokalizacjaClifden

Napisano czerwiec 12 2015 - 18:53

Wszystko rozumiem :) w takim razie powodzenia i czekamy z niecierpliwością

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: prawo

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych