Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Zdjęcie

Filtr

akwaterrarium

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 DarkQueen

DarkQueen

Advanced Member

• Terrarysta
  • PipPipPip
  • 42 postów
  • LokalizacjaDaleko

Napisano marzec 24 2016 - 14:02

Potrzebuję filtr do akwarium zalanego około 200l, w którym pływają dwa żółtolice. Najlepiej wewnętrzny, gdyż niestety nie mam gdzie postawić zewnętrznego. Najlepiej, żeby był z węglem aktywnym i w jakiejś zbyt kosmicznej cenie. Jakieś pomysły?

#2 doru

doru

Mother of psycho żółwie :D

• Moderator globalny
  • 312 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano marzec 24 2016 - 18:54

Do żółwi niestety nie nadaje się żaden filtr wewnętrzny, po prostu są za słabe. Musisz wygospodarować miejsce dla kubła, do żółwi dobiera się do litrażu 2x większego niż rzeczywisty - czyli do akwaterrarium 200 l potrzebujesz filtra kubełkowego na 400 l. Inny nie da rady rady przy żółwiach, tym bardziej przy dwóch.

#3 DarkQueen

DarkQueen

Advanced Member

• Terrarysta
  • PipPipPip
  • 42 postów
  • LokalizacjaDaleko

Napisano marzec 25 2016 - 08:44

no raczej będzie mi ciężko, bo obok akwa z jednej strony stoi biurko, a z drugiej już mi się ściana kończy :/

ale jeżeli bym już takiegoż szukała, to jakiś jest polecany?

#4 joanna27

joanna27

Mother of cripple żufi

• Moderator globalny
  • 645 postów
  • LokalizacjaClifden

Napisano marzec 25 2016 - 12:05

mozesz postawic akwarium pod biurkiem. Zawsze sie znajdzie jakies miejsce. Kubel lepiej stawiac ponizej akwarium. Jakie polecane? Zalezy jaki masz fundusz ;)

#5 DarkQueen

DarkQueen

Advanced Member

• Terrarysta
  • PipPipPip
  • 42 postów
  • LokalizacjaDaleko

Napisano marzec 25 2016 - 12:38

Znaczy akwarium stoi na podłodze, z tego względu, że szafka pod takiego kolosa kosztuje kosmiczne pieniądze, dodatkowo i ciężar byłby większy, a mama się boi, że sufit nie wytrzyma takiego ciężaru w jednym miejscu (stary dom i pognite deski na stropie, a mieszkam na piętrze), więc wolę nie ryzykować afery, chociaż wiem, że problem byłby, gdyby całość z tonę ważyła, a nie nawet nie pół.

Może w szafce w biurku znajdę miejsce na filtr, wtedy byłby spokój, no ale będzie na takim poziomie jak akwa niestety. Niżej to tylko jak dziurę wywiercę w suficie i do kuzynki wsadzę :D.

Co do funduszy... Ja dobre serduszko mam dla zwierząt i wolę sobie czegoś nie kupić, byle zwierzaki miały, więc cena aż tak roli nie gra, wiadomo, że jakieś szalone 300 zł nie wydam, ale tak do  200 może 250 dam radę zebrać. Zwłaszcza, że stare akwaria oddałam w komis i przyjdą mi z nich pieniądze, to będzie. A i używany fajny można czasem znaleźć, prawie nowy, bo ktoś wymienia akwa na większe.

Więc filtr jak najlepszy, chcę żeby wszystko ładnie wyglądało i było funkcjonalne, a resztę to już jakoś załatwię. I tak ciągle siedzę i szukam, a pewnie tak będzie, póki wszystko nie będzie idealnie zrobione. Jak już się bawić, to prawidłowo i tak, żeby zwierzaki dobrze miały, bo o to w tym wszystkim chyba chodzi.

Użytkownik DarkQueen edytował ten post marzec 25 2016 - 12:57

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: akwaterrarium

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych