Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Zdjęcie

Aqua Nova NCF-1500

filtracja

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 DarkQueen

DarkQueen

Advanced Member

• Terrarysta
  • PipPipPip
  • 42 postów
  • LokalizacjaDaleko

Napisano kwiecień 03 2016 - 21:41

w jakiej kolejności najlepiej ułożyć wkłady? 
chodzi mi o gąbki, zeolit i ceramikę 
macie sprawdzone sposoby? 01icon_lol2.gif

#2 joanna27

joanna27

Mother of cripple żufi

• Moderator globalny
  • 645 postów
  • LokalizacjaClifden

Napisano kwiecień 04 2016 - 10:20

gabka rzy wlocie I wylocie a ceramike w srodkowych pojemnikach. Malo gabki dawaj przy wlocie. ona ma tylko zatrzymac grubsze zanieczyszczenia. Jak najmniej przy wylocie. Ceramika jest jednym z lepszych wkladow. Jest bardzo dobrym podlozem dla bakterii..Chyba bym zrezygnowala nawet z zeolite na rzecz ceramiki. Tylko masz dwa rodzaje tego podloza. Albo tansze, ktore sie potrafi pokruszyc po kilku miesiacach. albo drozsze, ktore wytrzyma Ci dluzej. Ja mam tansze bo I tak raz na pol roku zmieniam wklady bo mam kilka skorup I syf ogromny. Ale jesli masz jedna skorupe, zainwestuj w lepsza ceramike I przy generalnym sprzataniu filtra tylko ja wypluczesz.

#3 DarkQueen

DarkQueen

Advanced Member

• Terrarysta
  • PipPipPip
  • 42 postów
  • LokalizacjaDaleko

Napisano kwiecień 06 2016 - 22:24

ja chyba ją jednak połączę z zeolitem 

#4 joanna27

joanna27

Mother of cripple żufi

• Moderator globalny
  • 645 postów
  • LokalizacjaClifden

Napisano kwiecień 07 2016 - 09:41

Skoro juz masz zeolit to jak najbardziej wrzucaj a nie wyrzucaj ;)

#5 DarkQueen

DarkQueen

Advanced Member

• Terrarysta
  • PipPipPip
  • 42 postów
  • LokalizacjaDaleko

Napisano kwiecień 14 2016 - 11:43

Mam jedno pytanie. Jako, że dziś dojdzie do mnie filtr, jak umiejscowić węże w akwa? Planuję kaskadę zamontować mniej więcej w połowie akwa (długość 150 cm cm, szerokość 50 cm),żeby trochę też napowietrzała wodę, ale gdzie powinien być wąż zasysający wodę? Przy samym dnie, czy może bliżej powierzchni, aby zasysał nie zjedzone odpadki z roślin, czy innego pokarmu? Jak Wy rozwiązaliście ten problem? Czekam na odpowiedź.

Użytkownik DarkQueen edytował ten post kwiecień 14 2016 - 11:45

#6 joanna27

joanna27

Mother of cripple żufi

• Moderator globalny
  • 645 postów
  • LokalizacjaClifden

Napisano kwiecień 16 2016 - 09:17

Pisz w jednym temacie I nie zakladaj miliona o takiej samej tematyce. Weze zaklada sie jak najdalej od siebie. Wlotowe do filtra-czyli te zasysajace wode w jednym Kacie a wylotowe w drugim. Nie wiem o jaka kaskade Ci chodzi, ale pewnie masz na mysli deszczownice. Ja swoja schowalam pod woda..delikatnie tylko wzrusza tafle gdyz odglos spadajacej wody byl nie do zniesienia. Rurki ssace mam umieszczone mniej wiecej w polowie..choc bardziej przy dnie.

#7 DarkQueen

DarkQueen

Advanced Member

• Terrarysta
  • PipPipPip
  • 42 postów
  • LokalizacjaDaleko

Napisano kwiecień 16 2016 - 16:08

no niestety jak na razie to filtr chyba pójdzie do reklamacji, bo ta biała tulejka blokuje wirniczek i filtr nie działa :/

#8 joanna27

joanna27

Mother of cripple żufi

• Moderator globalny
  • 645 postów
  • LokalizacjaClifden

Napisano kwiecień 17 2016 - 16:30

Wiesz co ja ncf nigdy nie mialam. Ja zainwestowalam w unimaxa. O ile o wkladach czy ogolnych ustawieniach moge pogadac tak o czysto technicznych ncf-owskich sprawach nie doradze :)

#9 DarkQueen

DarkQueen

Advanced Member

• Terrarysta
  • PipPipPip
  • 42 postów
  • LokalizacjaDaleko

Napisano kwiecień 17 2016 - 20:46

no mnie na unimaxa nie stać było i pewnie nie będzie dłuuuuuugi czas, no ale takie życie

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: filtracja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych