Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Zdjęcie

Podłoże z piaskiem przysypane kamieniami (zakorzenianie roślin)

terrarium podłoże wystrój

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 turbulencja

turbulencja

Newbie

• Terrarysta
  • Pip
  • 1 postów

Napisano wrzesień 01 2016 - 14:38

Witam, 

jesteśmy na etapie wymiany podłoża w akwarium naszej Żółtolicej Żółwiczki. Do tej pory całe dno pokrywały średniej wielkości kamienie (2-3 cm śr.) co nie sprawdziło się oczywiście przy próbie zakorzenienia roślin.

Chciałabym stworzyć w akwarium taki mikro systemik i posadzić żółwiczce roślinki zarówno te, które uwielbia podjadać jak i te, których nie waży się tknąć w charakterze ozdobnym i wpadłam na następujący pomysł:
- dno pokryję ok 2-3 cm grubości piasku, który pozwoli zakorzenić roślinki następnie

- na to dam nieco żwirku,

- a na koniec te jej większe kamienie, co mam nadzieje zapobiegnie bezpośredniemu kontaktowi Żółwiczki z piaskiem. 

Czy uważacie, że to się sprawdzi? Czy młoda nie będzie wkopywać się w głębiej w piach, który słyszałam, że może jej zaszkodzić? A może macie inne pomysły na rozwiązanie mojego problemu?  

Dodam, że w akwarium mieszkają też ślimaki :) głównie w roli pokarmu dla młodej. 

Z góry dziękuję za odpowiedzi ;).

#2 doru

doru

Mother of psycho żółwie :D

• Moderator globalny
  • 312 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano wrzesień 01 2016 - 17:28

Generalnie jeśli chodzi o rośliny, to prawdopodobnie żywe nie utrzymają się zbyt długo. Nawet jeśli żółw nie będzie chciał ich zjeść to je poszatkuje i rozniesie ;) kopać oczywiście też może, tego się nie przewidzi. Zawsze można próbować, ale trzeba być nastawionym na apokalipsę w akwaterrarium.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: terrarium, podłoże, wystrój

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych