Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Zdjęcie

Aksolotl-utrata palców

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 BBBB

BBBB

Newbie

• Terrarysta
  • Pip
  • 1 postów

Napisano styczeń 10 2017 - 21:02

Witam,

Posiadam dwa aksolotle wielkości ok. 10 i 11 cm. Ostatnio zauważyłem,że niektóre z ich palców mają wewnątrz czerwone smugi przypominające żyły. Po paru tygodniach końcówki tych palców aksy straciły. Przy podawaniu pokarmu czasami lekko ugryzą się nawzajem i szybko od siebie odskakują. Moje pytanie brzmi: Czy powodem utraty końcówek palców są ich własne ugryzienia czy może wspomniane przeze mnie czerwone smugi oraz czy ugryzienia mogły przyczynić się do powstania tych właśnie smug. Dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Pozdrawiam

Użytkownik BBBB edytował ten post styczeń 10 2017 - 21:21

#2 Lop

Lop

Moderator

• Moderator
  • 70 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano luty 11 2017 - 22:13

Jeśli obserwujesz smugi na wszystkich palcach, to są to raczej ich naczynia krwionośne- szczególnie powinny być widoczne, jeśli aksle są w jasnym ubarwieniu- leucystycznym, czy albinotycznym.

Ewentualnie mogą być to niewielkie zranienia spowodowane ugryzieniami.

Tak, aksolotle często łapią się podczas żerowania za kończyny i próbują je sobie wzajemnie urwać- najprawdopodobniej tym spowodowane jest to, że Twoje aksolotle tracą palce.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych