Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Zdjęcie

plamka na pyszczku

- - - - - zdrowie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Vargo

Vargo

Newbie

• Terrarysta
  • Pip
  • 4 postów

Napisano styczeń 18 2017 - 15:39

Witam. Od wigili mieszka u nas smok , do tej pory wszystko u niego ok ale od kilku dni na pyszczku pojawila mu sie szara plamka. Czy to moze byc kolejna wylinka bo ogon tez zaczal sie zmieniac ale ma znacznie jasniejszy kolor niz plamka na pyszczku.Dodam ze wylinka mu zeszla w pierwszym tygodniu stycznia..
Dodala bym zdjecie ale nie wiem jak. :(

Witam. Od wigili mieszka u nas smok , do tej pory wszystko u niego ok ale od kilku dni na pyszczku pojawila mu sie szara plamka. Czy to moze byc kolejna wylinka bo ogon tez zaczal sie zmieniac ale ma znacznie jasniejszy kolor niz plamka na pyszczku.Dodam ze wylinka mu zeszla w pierwszym tygodniu stycznia..
Dodala bym zdjecie ale nie wiem jak. :(

• Vargo lubi to

#2 kama3

kama3

Member

• Terrarysta
  • PipPip
  • 27 postów
  • LokalizacjaKARPACZ-KOWARY

Napisano styczeń 18 2017 - 15:59

a jaki smok ?

#3 Vargo

Vargo

Newbie

• Terrarysta
  • Pip
  • 4 postów

Napisano styczeń 19 2017 - 16:15

Agama brodata. Po za tym pyszczkiem wzystko ok, zachowuje sie normalnie.
  • Vargo lubi to

#4 Filip Stadnik

Filip Stadnik

Moderator

• Moderator
  • 798 postów

Napisano styczeń 19 2017 - 22:17

Możesz wstawić zdjęcie aby mieć pewność, ale zdecydowanie może to być wylinka i najpewniej tak jest. Szczególnie jeśli jest to młody osobnik.

#5 Vargo

Vargo

Newbie

• Terrarysta
  • Pip
  • 4 postów

Napisano styczeń 20 2017 - 17:46

Tylko ze ten pyszczek jest ciemniejszy niz na przyklad ogon ktory tez zaczal sie zmieniac. Agama nie ma jeszcze roku nie wiem dokladnie ile bo Pan w sklepie byl malo zorientowany. Ma 28 cm i wazy okolo 170 g. Obserwuje ja co dziennie, na szczescie na razie nic sie nie dzieje.

Załączone pliki

Użytkownik Vargo edytował ten post styczeń 20 2017 - 17:49

#6 Filip Stadnik

Filip Stadnik

Moderator

• Moderator
  • 798 postów

Napisano styczeń 20 2017 - 21:47

Sprawa do obserwacji, bo to faktycznie nie musi być wylinka, choć może. Jak plama będzie się rozrastać i nie będzie widać syndromów które by mówiły o tym, że ma schodzić, to najpewniej nie jest to wylinka i należy udać się do specjalisty.

#7 Vargo

Vargo

Newbie

• Terrarysta
  • Pip
  • 4 postów

Napisano styczeń 21 2017 - 12:07

No obserwujemy czy sie zmienia czy nie powieksza. Bez zmian narazie. Dopiero pod koniec tygodnia moge isc do weterynarza wiec mam nadzieje ze do tego czadu nic sie stanie i sie okaze ze to po prostu ta wylinka.

Użytkownik Vargo edytował ten post styczeń 21 2017 - 12:10

• Vargo lubi to

#8 kama3

kama3

Member

• Terrarysta
  • PipPip
  • 27 postów
  • LokalizacjaKARPACZ-KOWARY

Napisano styczeń 25 2017 - 14:10

i co byłaś u weta co ci powiedział jest śliczna na tym zdjęciu a plamka jak dla mnie wygląda jak lekko oparzone  już takie widziałam a mój kamyk ma wylinkę jedną za drugą to zależy jak rośnie i od warunków jakie mu stworzysz

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zdrowie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych