Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Zdjęcie

nowa-kama MOJE ŻÓŁWIE

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 kama3

kama3

Member

• Terrarysta
  • PipPip
  • 27 postów
  • LokalizacjaKARPACZ-KOWARY

Napisano styczeń 19 2017 - 16:20

CYKOREK I ROITKA MOJE DWA ŻÓŁWIE WODNO-LĄDOWE

Załączone pliki

#2 doru

doru

Mother of psycho żółwie :D

• Moderator globalny
  • 310 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano styczeń 19 2017 - 20:46

Można prosić zdjęcie całego akwaterrarium? Jakie ma wymiary?

#3 kama3

kama3

Member

• Terrarysta
  • PipPip
  • 27 postów

Napisano styczeń 20 2017 - 21:18

wymiary 110dł 60 szer Załączony plik  062.JPG   58,79 KB   0 Ilość pobrańZałączony plik  066.JPG   135,09 KB   0 Ilość pobrańZałączony plik  064.JPG   128,51 KB   0 Ilość pobrań

#4 doru

doru

• Moderator globalny
  • 310 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano styczeń 20 2017 - 22:32

Niestety takie terrarium nie nadaje się dla żółwi żółtobrzuchych, jest w nim stanowczo za mało wody. Jeden osobnik wymaga akwaterrarium 200 litrów, na dwa przydałoby się conajmniej 300 z porządną filtracją filtrem zewnętrznym.

#5 kama3

kama3

Member

• Terrarysta
  • PipPip
  • 27 postów

Napisano styczeń 22 2017 - 20:52

wiem na razie jest okey one rosną duże w przyszłości chcemy albo większe albo rozdzielimy je, kupując terrarium te było bardzo duże w stosunku do maleńkich żółwików a wody im starczy jest 50cm już pomału wyciągamy ze środka kamienie itp.

#6 doru

doru

• Moderator globalny
  • 310 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano styczeń 23 2017 - 17:14

Nie, niestety nie jest okej. Poziom wody to jej wysokość od dna do powierzchni, tam w życiu nie ma 50 cm. Żółwi wodno-lądowych nie trzyma się w terrarium takim jak to, tylko akwaterrarium - akwarium z częścią lądową, dla tego gatunku stanowczą większość powinna stanowić woda. Nie ma w nim filtra, co u żółwi jest konieczne.

#7 kama3

kama3

Member

• Terrarysta
  • PipPip
  • 27 postów

Napisano styczeń 24 2017 - 12:35

takie terrarium mi zaproponowali ponad rok temu dla żółwi w profesjonalnym sklepie zoologicznym w Wałbrzychu pojechaliśmy z zamiarem hodowli żółwi wodno-lądowych i pod nie było brane te terrarium i tak ma 50 cm wody ,filtr ma wewnętrzny który czyszczę dwa razy w tygodniu a wodę wymieniam co dwa tygodnie .Mi to terrarium się nie podoba bo jest nie praktyczne tak jak pisałam chcę je zmienić dla komfortu żółwików .Może coś mi doradzisz ?pozdrawiam

#8 doru

doru

• Moderator globalny
  • 310 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano styczeń 24 2017 - 21:24

Przecież widać, że woda jest do drzwiczek, ledwo co żółwie przykrywa... 

Sklep jak widać jest mało profesjonalny, skoro do żółwi ozdobnych polecił takie terrarium i filtr wewnętrzny. Dla nich potrzeba nie terrarium tylko akwarium (akwaterrarium), w którym będzie około 300 litrów wody, dużej wyspy na której mogą się osuszyć pod żarówką grzewczą i porządnego filtra kubełkowego - zewnętrznego. Nie trzeba się wtedy ganiać z wymianą co 2 tyg, co zresztą nie jest za dobre.

#9 kama3

kama3

Member

• Terrarysta
  • PipPip
  • 27 postów

Napisano styczeń 25 2017 - 09:43

300 litrów to już duże oglądaliśmy akwarium ale  gdzieś 200 litrów i to mi się podobało a ceny filtrów zewnętrznych wcale nie są takie drogie dałaś mi do myślenia

#10 doru

doru

• Moderator globalny
  • 310 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano styczeń 25 2017 - 17:26

Dla nich docelowo 200 będzie za małe, to litraż na jednego żółwia. Lepiej od razu zainwestować w większe, można poszukać używanych na różnych portalach ogłoszeniowych. Inwestycja w dobry filtr kubełkowy też na pewno się opłaci, tylko trzeba pamiętać, że do żółwi trzeba brać filtr 2x mocniejszy - czyli jak np. mamy akwarium 300 l to trzeba szukać filtra do minimum 600 l.

#11 kama3

kama3

Member

• Terrarysta
  • PipPip
  • 27 postów

Napisano luty 03 2017 - 20:55

Dla nich docelowo 200 będzie za małe, to litraż na jednego żółwia. Lepiej od razu zainwestować w większe, można poszukać używanych na różnych portalach ogłoszeniowych. Inwestycja w dobry filtr kubełkowy też na pewno się opłaci, tylko trzeba pamiętać, że do żółwi trzeba brać filtr 2x mocniejszy - czyli jak np. mamy akwarium 300 l to trzeba szukać filtra do minimum 600 l.

witam znalazłam fajne akwaterrarium za 400zł z wysepką 120x50x40 i  aQuael filtr zewnętrzny kanistrowy unimax 250 za 306zł to chyba już wystarczy dla moich żółwi ale mam pytanie do ciebie jak często się zmienia wodę zakładając taki filtr bo nie mogłam nigdzie doczytać pozdrawiam

#12 joanna27

joanna27

Mother of cripple żufi

• Moderator globalny
  • 644 postów
  • LokalizacjaClifden

Napisano luty 05 2017 - 20:30

witam znalazłam fajne akwaterrarium za 400zł z wysepką 120x50x40 i  aQuael filtr zewnętrzny kanistrowy unimax 250 za 306zł to chyba już wystarczy dla moich żółwi ale mam pytanie do ciebie jak często się zmienia wodę zakładając taki filtr bo nie mogłam nigdzie doczytać pozdrawiam

niestetyi akwarium za male i filtr o zbyt malej pojemnosci..Akwarium dla Twoich zolwi to minimum 300l. To jest absolutne minimum wiec najlepiej jeszcze wieksze. Co do filtra to przy zolwiach dobieramy filtr do dwa razy wiekszego akwarium niz przez nas posiadane. Wiec dla akwarium o mimalnej pojemnosci dla Twoich gadow, filtr dobierasz przeznaczony do akwarium o pojemnosci min 600l. Doru wczesniej juz Ci o tym pisala...Podane przez Ciebie rzeczy nie nadaja sie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych