Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Zdjęcie

nowa-kama MOJE ŻÓŁWIE filtr zewnętrzny

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 kama3

kama3

Member

• Terrarysta
  • PipPip
  • 27 postów
  • LokalizacjaKARPACZ-KOWARY

Napisano luty 05 2017 - 20:54

powiedzcie jakiej firmy polecicie mi filtr zewnętrzny  do akwaterrarium  120x50x40 300l dla moich dwóch rocznych żółwi doradzcie coś bo jest tego pełno obecnie na rynku mam szafkę pod obecnym terrarium więc będę miała gdzie schować go przeglądałam różne rodzaje  ale może ktoś kupił jakiś i jest zadowolony z użytkowania pomóżcie proszę bo mam mętlik w głowie spodobał mi się taki co wy na to Aquael Unimax 250 pozdrawiam :wink:

#2 doru

doru

Mother of psycho żółwie :D

• Moderator globalny
  • 312 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano luty 05 2017 - 22:40

Akwarium o tych wymiarach ma 240 l a nie 300, dla dwóch żółwi potrzebujesz takiego, co pomieści 300 l wody. Filtr do akwarium o 2x większej pojemności (czyli mając 300 l kupujesz filtr jak do 600 l).

#3 joanna27

joanna27

Mother of cripple żufi

• Moderator globalny
  • 644 postów
  • LokalizacjaClifden

Napisano luty 05 2017 - 22:41

powiedzcie jakiej firmy polecicie mi filtr zewnętrzny  do akwaterrarium  120x50x40 300l dla moich dwóch rocznych żółwi doradzcie coś bo jest tego pełno obecnie na rynku mam szafkę pod obecnym terrarium więc będę miała gdzie schować go przeglądałam różne rodzaje  ale może ktoś kupił jakiś i jest zadowolony z użytkowania pomóżcie proszę bo mam mętlik w głowie spodobał mi się taki co wy na to Aquael Unimax 250 pozdrawiam :wink:

Akwarium o podanych wymiarach nie ma pojemnosi 300l a 240. Tak jak juz napisano w poprzednich Twoich tematach, jest za male na dwa zolwie. Filtr tez jest nieodpowiedni. Do swojego akwarium 300 litrow sama dobralam Uimaxa ale model 700. Swietnie sie sprawowal. Mozesz poszukac tanszych filtrow innym marek. Poszukaj Aqua Nova na przyklad..

#4 kama3

kama3

Member

• Terrarysta
  • PipPip
  • 27 postów
  • LokalizacjaKARPACZ-KOWARY

Napisano luty 07 2017 - 10:19

nie rozchodzi się o tańszy filtr tylko żeby był dobry i sprawdzony dlatego prosiłam o wpisy aby się zorientować co inni polecają filtr o który ty masz też oglądałam ma pojemność do 700l więc już mam coś sprawdzonego a jeżeli wszędzie piszą akwaterraria 120x50x40 300l to nie moja wina większego niż 150dł nie mogę mieć bo nie będę miała gdzie go postawić pozdrawiam

a jeszcze mam pytanie zakładając taki filet zewnętrzny co jaki czas mniej więcej się wymienia wodę

#5 doru

doru

Mother of psycho żółwie :D

• Moderator globalny
  • 312 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano luty 07 2017 - 17:03

Przecież litraż można samemu wyliczyć przemnażając wymiary, nie wiem kto gdzie pisze, że akwarium o tych wymiarach ma 300 l. Rozważ oddanie jednego z żółwi w takim razie, bo one się po prostu męczą. Takie jest minimum. Chciałabyś całe życie spędzić w jednym małym pomieszczeniu? Pomyśl co czują żółwie kiedy są trzymane w zbyt małym zbiorniku.

#6 arekm80

arekm80

Advanced Member

• Terrarysta
  • PipPipPip
  • 71 postów

Napisano luty 10 2017 - 17:10

A ja uważam że w zbiorniku o dl 120 cm żółwie wcale nie będą sie męczyć. Powiedzmy że jest to minimum jakie powinno być zachowane dla 2 żółwi. Trzeciego juz bym tam nie wpuścił. Meczyly by się w zbiorniku 112 l czyli 80/35/40 ,ale wymieniony wyżej zbiornik dla mnie spełnia to minimum.
Filtr oczywiscie mocny,600 l/h

#7 joanna27

joanna27

Mother of cripple żufi

• Moderator globalny
  • 644 postów
  • LokalizacjaClifden

Napisano luty 10 2017 - 18:11

o dlugosci 120 jest ok..jesli dodamy te kilka w szerokosci...jak dla mnie te 300 litrow to i tak malo. Zolwie te sa swietnymi plywakami. Mecza sie w malych akwariach.Najlepsze dla nich jest mimo wszystko oczko wodne lub staw. A jesli maja byc w domu to jak najwieksze akwarium. Nie zmniejszajmy juz i tak zanizonego minimum...zrobmy im optymalne warunki..

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych