Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Zdjęcie

Czyszczenie skorupy

- - - - - zdrowie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 dosia

dosia

Newbie

• Terrarysta
  • Pip
  • 1 postów

Napisano luty 14 2017 - 11:09

Dzień dobry Wszystkim! ;)
Na początku roku adoptowałam żółwia stepowego, którego poprzedni właściciele, delikatnie mówiąc, nie bardzo byli nim zainteresowani. 20 letnia żółwica miała straszną anemię i niedobór witamin. Wymagała transfuzji krwi i teraz jej stan się poprawia. Opuchlizna powoli zanika, błony śluzowe nabierają koloru. Jest coraz bardziej żywotna.

Jednak jest pewien problem, który nie daje mi spokoju. 
Poprzedni właściciele smarowali jej skorupę kremem nivea i dalej jego resztki są widoczne. Myślę, że przydałoby się w jakiś sposób to usunąć. Próbowałam delikatnie szczoteczką i ciepłą wodą, ale nic to nie dało. Breja starego zaschniętego kremu i brudu jest nie do ruszenia. Zastanawiam się czy istnieją jakieś bezpieczne preparaty, które by dały temu radę. I czy w ogóle powinnam coś z tym robić?  

#2 doru

doru

Mother of psycho żółwie :D

• Moderator globalny
  • 312 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano luty 15 2017 - 02:51

Ciepła woda z szarym mydłem i jakaś miękka szczoteczka. Na pewno od razu to nie zejdzie, trzeba cierpliwie myć po trochu. Możesz spróbować najpierw to namoczyć, żeby nie utopić żółwia to można skorupę w kąpieli obłożyć mocno namoczonym ciepłą wodą ręcznikiem, trochę potrzymać i wtedy próbować myć.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zdrowie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych