Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Jak zbudowac dobre akwaterrarium dla zolwia ?

akwaterrarium

• Zamknięty Temat jest zamknięty
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano maj 07 2004 - 09:51

Pomozcie mi z budowa nowego akwaterrarium dla małego żółwika ostrogrzbieta !!  zbudowałem sobie, ale moj zolwik wogole nie chce wychodzic na kamien zeby odpoczac, ten kamien jest duzy i troche stromy !!! pomozcie, i jak mozecie to pokazcie fotki swoich terraakwarii dla żółwi !!!!!!

#2 gosc_Oxel

gosc_Oxel
  • Guests

Napisano maj 07 2004 - 09:58

Najpierw podaj wymiary. Jeśli chodzi o urządzenie, radziłbym zrobić 1/3 części lądowej (tam mógłbyś postawić kamień ogrzewany przez lampkę). Część lądowa -> jakies roslinki na ściznach itp. A reszta to woda. Oczywiście dno wysypane piaskiem rzecznym. Coś w tym stylu. Im lepsze warunki, tym żółwik będzie się lepiej czuł.

#3 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano maj 07 2004 - 11:37

Wymiary - 60x30x30 ! :) ej a nie mzoe byc na dnie, zwirek i kamyczki i muszelki :> ??? a czy mogą byc roslinki sztuczne ???

#4 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano maj 07 2004 - 12:48

Jasne że mogą być sztuczne, ale to będzie sztucznie wyglądało. Osobiście jestem za umieszczaniem w terra żywych roślin, tak samo żywych jak zwierze je zamieszkujące bo wtedy ono lepiej się czuje. A poza tym korzenie żywych roślin umacniają podłoże przed obsuwaniem. Żwirek i kamyczki też moga być, czemu nie? Tylko postaraj się te kamyki mocno zaklinowć żwirkiem żeby nie obsuwały się i przypadkiem nie przygniotły Twokego pupilka.

#5 gosc_Oxel

gosc_Oxel
  • Guests

Napisano maj 07 2004 - 16:35

Wymiary - 60x30x30

Czy nie sądzisz, żę to trochę za małe akwaterra??? Żółwie wodne szybko rosną.

#6 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano maj 07 2004 - 18:18

wiesz jakos nie..... moj zolw ma narazie pancerz 5 cm :) wiec na 5 lat starczy :P

#7 BARTAS

BARTAS

Advanced Member

• Terrarysta
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisano maj 07 2004 - 18:33

Mój dziadek hoduje żółwia wodnego, kóry w wieku 3 lat miał już długość pancerza 13cm.

#8 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano maj 10 2004 - 15:26

Mój dziadek hoduje żółwia wodnego, kóry w wieku 3 lat miał już długość pancerza 13cm.

Czy to tez byl zolw ostrogrzbiety ?? Jesli nie to jaki sens ma Twoja wypowiedz ??

Mikelos Moze ma za stromo ??

#9 gosc_Oxel

gosc_Oxel
  • Guests

Napisano maj 10 2004 - 15:29

moj zolw ma narazie pancerz 5 cm wiec na 5 lat starczy

Żółwie wodne szybko rosną. Za 5 lat to będzie miał za ciasno.

#10 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano maj 10 2004 - 15:31

Nie wszystkie zolwie szybko rosna... W kazdym razie nie wszystkie rosna tak szybko jak czerwonolicy.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: akwaterrarium

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych