Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Stowarzyszenie Śląska Grupa Terrarystyczna

- - - - -

• Zamknięty Temat jest zamknięty
32 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano lipiec 07 2004 - 21:44

Witam Powstała idea założenia stowarzyszenia terrarystycznego na terenie Śląska (o zasięgu ogólnopolskim). Jednakże żeby stowarzyszenie istniało potrzebni są członkowie stąd powstaje pytanie ile osób byłoby zainteresowanych przyłączeniem się do tej organizacji??? Na razie nie jest to w żaden sposób wiążące ma tylko ukazać czy jest zainteresowanie wśród terrarystów tego typu organizacjami. CELEM STOWARZYSZENIA JEST: 1. przyczynianie się do rozwoju nauk zoologicznych 2. upowszechniania wiedzy terrarystycznej 3. stałe podnoszenia wiedzy praktycznej oraz poziomu naukowego członków stowarzyszenia 4. powiązanie działalności członków z potrzebami kultury i gospodarki narodowej; w szczególności dotyczącymi ekologii i problemów ochrony gatunkowej zwierząt, 5. współpraca z organami państwowymi przy tworzeniu i wdrażaniu prawa w ww zakresie. 6. reprezentowanie interesów członków wobec organów administracji rządowej i samorządowej. POWYŻSZE CELE STOWARZYSZENIA BĘDĄ REALIZOWANE POPRZEZ : 1. wymianę doświadczeń pomiędzy członkami stowarzyszenia, 2. prowadzenie działalności szkoleniowej, w tym odczytów, spotkań, wykładów, wypraw naukowych 3. współudział w redagowaniu fachowych czasopism terrarystycznych, 4. gromadzenie własnego księgozbioru oraz powszechne jego udostępnianie 5. inicjowanie, popieranie i organizowanie badań 6. występowanie w przedsięwzięciach publicznych i gospodarczych mogących mieć wpływ na sytuację członków, 7. organizowanie doradztwa prawnego i finansowego, 8. przedstawianie własnych propozycji rozwiązań przedsięwzięć zlecanych, których realizacja należy do zadań wykonywanych przez lekarzy weterynarii, 9. aktywne uczestnictwo w rozwiązywaniu sporów powstałych pomiędzy terrarystami, a organami administracji rządowej, czy samorządowej, 10. nawiązywanie kontaktów z pokrewnymi stowarzyszeniami i organizacjami, 11. współpraca z: - hodowcami, - państwową służbą weterynaryjną, - administracją rządową i samorządową 12. aktywne działanie na rzecz integracji środowiska. Pozdrawiam i czekam na odzew.

#2 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano lipiec 07 2004 - 21:46

wstpienie do stowarzyszenie zapowiedziało już kilkunastu terrarystów w tym kilka doś powszechnie znanych osób, stowarzyszenie będzie zarejestrowane zgodnie z ustawą o stowarzyszeniach, wg mojej skormnej prawniczej wiedzy członkostwo w nim powinno uprawniać do wejści na katowicką giełde (bo w statucie bedzie zapis o prowadzeniu działalnosci gośpodarczej), będziemy mieli osobowość prawną, wiec i interwencje w sprawie np złych warunków przetrzymywania zwierząt będą łatwiejsze. Zebranie założycielskie planujemy jeszcze w wakacje, damy znać na forum

#3 urbanp

urbanp

Advanced Member

• Terrarysta
  • PipPipPip
  • 6149 postów
  • LokalizacjaRadom

Napisano lipiec 07 2004 - 21:48

[quote name='loktok']
Uwazam pomysl za bardzo dobry. Skoro to stowarzysznie ma miec zasieg ogolnopolski to ja sie pisze.

#4 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano lipiec 07 2004 - 22:12

Ja swoja przygode z terrarystyka dopiero zaczynam ale ja bym sie pisal na to. I tak niemam nic innego do roboty :lol:

#5 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano lipiec 07 2004 - 23:36

To jest bardzo dobry pomysł i byłabym chętna :)

#6 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano lipiec 08 2004 - 00:07

fajny pomysł. Chciałbym w tym uczestniczyc. :)

#7 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano lipiec 08 2004 - 00:19

[quote name='KORSAKOW']

to mi sie najbardziej podoba :P moze wkoncu sie cos zacznie dziac i ktos bedzie sie tym interesowal

#8 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano lipiec 08 2004 - 07:42

Ja też jestem za . :D

#9 gosc_Bull shit

gosc_Bull shit
  • Guests

Napisano lipiec 08 2004 - 12:15

i ja jestem za. Jestem ze Śląska

#10 gosc_Blaster

gosc_Blaster
  • Guests

Napisano lipiec 08 2004 - 12:28

Ja jestem z Dolnego śląska, ale skoro to stowarzyszenie ma być na miarę ogólnopolską, to jasne, że tak... :D Pzdr.

#11 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano lipiec 08 2004 - 14:35

Dolny śląsk to też przecież śląsk :) Ja też z dolnego i na pewno będę chciał uczestniczyć.

#12 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano lipiec 08 2004 - 14:54

Sporo osob sie deklaruje ale ciekawe ile z nich tak naprawde bedzie w tym uczestniczyc :wink:

#13 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano lipiec 08 2004 - 20:14

Ja się pisze 8)

#14 gosc_mrmoon

gosc_mrmoon
  • Guests

Napisano lipiec 08 2004 - 20:53

ja zza Wisły od waszej strony, ale ze 3 kilometry... więc chyba też mogę?? Jeszcze może o płatnościach?

#15 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano lipiec 08 2004 - 20:58

płatności... na razie chyba nie przewidujemy peridycznych składek, ewentualnie doraźne, np na opłacenie przyjazdu i noclegu jakiegoś prelegenta, napewno nie będzie to wyglądało tak jak w PST, no i oczywiście rozliczenie będzie jawne dla wszystkich członków

#16 gosc_Zibi

gosc_Zibi
  • Guests

Napisano lipiec 08 2004 - 21:04

A sa przewidziane jakies spotkania, itd. Oraz czy tylko na terenie Slaska :?:

#17 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano lipiec 08 2004 - 21:09

raczej tylko na terenie śląska, pierwsze ze spotkan (I Śląski wykład terrarystyczny) jest opisany na forum spotkania

#18 gosc_AC DC

gosc_AC DC
  • Guests

Napisano wrzesień 05 2004 - 22:52

ja tez bym się zapisał do tego Stowarzyszenia proszę o jakieś wiadomości na meila jacekmol@wp.pl

#19 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano październik 21 2004 - 19:54

hmmm i co jest z ta organizacja? umarło to czy już coś wiadomo ?

#20 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano październik 21 2004 - 21:47

Narazie nie umarlo, powiedzmy ze ugrzezlo w natloku papierkow wymaganych do rejestracji. Nie martwcie sie dzialamy i powoluuuuuutku przemy na przod. Pozdrawiam LK

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych