Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Co sądzicie o trzymaniu żółwi czerwonolicych w oczku wodnym?

wybieg zewnętrzny

• Zamknięty Temat jest zamknięty
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano lipiec 10 2004 - 11:04

Moja citka trzyma żółwie w oczku przez całe lato mogą łatwo z niego uciec ale tego nie robią .Tylko raz uciekły jednego znależli na podwórku a drugi zgonoł.Dopiero po tygodniu przyniósł im go jakiś wędkarz , łowił ryby i przy brzegu zobaczył żółwia więc wyciągnoł go podbierakiem. Co sądzicie o trzymaniu żółwi w o czku ???? Moim zdaniem jest im za zimno w naszych warunkach . :?:

#2 Kober

Kober

BlackDen

• Administrator
  • 4215 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano lipiec 10 2004 - 11:44

temat przenosze na odpowiednie forum ;) a co do trzymania zolwi w oczku (chodzi zapewne o czerwonolice) nic im nie bedzie :) w ameryce zyja na podobnej szerokosci geograficznej wiec nie jest tak zle ;) sam od 3 lat trzymac zolwie w oczku wodnym i z powodzeniem tez w nim zimuja :) sa to jednak juz dorosle osobniki z mlodymi raczej bym nie ryzykowal zimowania

#3 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano lipiec 10 2004 - 20:00

Za zimno nie będzie im na pewno, za to zdrowiej i ciekawiej niż w terrarium owszem. bezwzględnie muszą mieć jednak uniemożliwione zwiewanie, zwłaszcza do innych zbiorników wodnych.

#4 gosc_Enola

gosc_Enola
  • Guests

Napisano październik 10 2004 - 16:26

Musisz ogrodzić oczko i kawałek terenu siatką. Powinna być ona wkopana 2 podłoże żeby się nie podkopały. Taka siatka ochroni je także przed stresami związanymi z psami i kotami, które mogą pojawić się w pobliżu.

#5 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano październik 10 2004 - 22:06

[quote name='Enola']
Ano racja, jeżeli twojego żółwia/żółwie dopadnie jakiś kot to może być z nim kiepsko (nie mówiać już o psie). Musisz sięupewnić, że nic takiego nie będzie im zagrażać.

Pozdr.
Łukasz

#6 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano październik 15 2004 - 16:39

Ja bym się obawiał raczej psa... kot raczej żółwia nie tknie, (sam mam kota i to raczej on zostałby dotkliwie pogryziony przez czerwonolice.. a inni hodowcy też nie mają problemów z domowym kotkiem..) bo nie je byleczego w przeciwienstwie do psa który potrafi zagryź tylko dla zabawy! Tylko z żółwiem miałby trochu problem... no chyba że będzie to wilczór a gadzinka jeszcze mała. Jednakże nie słyszałem jeszcze o takim przypadku....

#7 gosc_dr Robert

gosc_dr Robert
  • Guests

Napisano październik 16 2004 - 01:28

Ale kuna, lis, a szczególnie bardzo liczna w wielu miejscach Polski norka amerykańska chętnie skorzysta z łatwego łupu.

#8 gosc_Enola

gosc_Enola
  • Guests

Napisano październik 18 2004 - 20:58

Wg mnie to raczej kot bawi sie jedzeniem przed zabiciem :/, jest tez bardziej zreczny i potrafi np wlozyc pazury pod pancerz i zranic zolwia. Nie wspominam juz o tym ze kot pokona kazy plot jak sie uprze :/. pies jest za to silniejszy i moglby szczekami zmiazdzyc skorupe jakby sie uparl :/ moj pies uwielbia moja zolwice i na jej widok ogon mu sie nie zatrzymuje :)

#9 gosc_niezawodny

gosc_niezawodny
  • Guests

Napisano grudzień 19 2005 - 12:02

temat przenosze na odpowiednie forum ;)

a co do trzymania zolwi w oczku (chodzi zapewne o czerwonolice) nic im nie bedzie :) w ameryce zyja na podobnej szerokosci geograficznej wiec nie jest tak zle ;) sam od 3 lat trzymac zolwie w oczku wodnym i z powodzeniem tez w nim zimuja :) sa to jednak juz dorosle osobniki z mlodymi raczej bym nie ryzykowal zimowania

Zainteresował mnie bardzo ten temat.
Jako że jestem właśnie na etapie zakładania akwaterrarium do którego małe żółwie czerwono(żółto)lice bardzo by pasowały zastanawiam się nad docelowym trzymaniem tych zółwi (tzn. kiedy podrosną) w oczku wodnym które posiadam w ogrodzie.
Miałem kiedyś pięknego żółwika czerwonolicego i gdy miał ok. rok umieściłem go latem w oczku wodnym, gdzie niestety padł łupem jakiegoś ssaka - znalazłem go pogryzionego (jeszcze żył), zapewne psa (mam owczarka niemieckiego) bądź kota bądź też fretki/nornicy których też nie brakuje. Ale zanim to się stało (po kilku miesiącach) żółwik bardzo dobrze czuł się w tym oczku, nie uciekał, za to uwielbiał wygrzewać się na liściach lilii wodnych. Co ważne, nie brakowało mu też pożywienia; rośliny, larwy komarów, owady - w ogóle nie musiałem go karmić.
Myślę że starszemu osobnikowi nic by się nie stało.

Natomiast bardzo zaciekawiła mnie informacja o możliwości zimowania żółwi w oczku bo wtedy duże żółwie mogłyby swobodnie cały rok mieszkać w oczku - odpada problem małego terrarium. Pierwsze pytanie: jak żółwie zimują? Bo przecież oczko jest zamarznięte, wszędzie śnieg i mróz... zupełnie sobie nie wyobrażam tych biednych zamarzniętych żółwi... :roll:

#10 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano grudzień 19 2005 - 16:12

A jakiej wielkosci powinno byc takie oczko? Mam dwa czerwonolice - jeden siedmioletni, drugi szescio - starszy jest troche mniejszy bo chorowal, ale generalnie sa wielkosci malego talerza - i zaczyna brakowac im miejsca w akwaterrarium - chetnie wykopalbym jakis dolek na dzialce, ogrodzil, nalal wody i je tam hodowal - ale: po pierwsze: czy trzeba by je dokarmiac po drugie: co z tym zimowaniem (zwlaszcza w przypadku gdy oczko byloby relatywnie male)

#11 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano grudzień 20 2005 - 22:59

Jeżeli już trzymać to zapewnic odpowiednie środki bezpieczeństwa aby nasza gadzina nie zmieniła zbiornika wodnego na inny. Żółwie potrafią bez wody (i w poszukiwaniu jej) wytrzymać wiele dni, więc oczko trzeba dobrze ogrodzić, aby nie uciekł nasz podopieczny. Jak wiadomo czerwonolice na wolności u nas w kraju stanowią zagrożenie dla ekosystemu więc lepiej nie dopuszczać do sytuacji, aby żółwik był u nas na "wolności". :twisted:

#12 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano grudzień 20 2005 - 23:33

"nornicy" Gwarnatuję że nie nornicy:)

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wybieg zewnętrzny

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych