Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

GRZALKA + FILTR

ogrzewanie filtracja

• Zamknięty Temat jest zamknięty
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano październik 08 2004 - 14:26

witam wzystich i jednoczesnie pytam mianowicie : boje sie kupic grzalki dla zolwai ze wzgeldu iz jest on wrogo nastawiony do wszelkich zmian boje sie ze rozwali szklo na grzalce a jak bedzie metalowa to rozwali akwarium bo on podwaza glowa a przynajmiej robil tka pare lat temu co mam zrobic zaryzykowac? jestem pewien ze ona bedzie plywac po akwairum no chbya ze da sie to jakos inaczej przymocowac jak tylko na te dwie przssawki malutkie? i jeszcze jedno czy warto inwestwoac w filtr zewnetrzny? czy takie cos zbiera odpadki po zolwiu czy tylko dotlenia wode?? jestecie zadowoleni ze swoich filtorw zewnetrzyncyh?

#2 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano październik 08 2004 - 16:36

Co do grzałki to mógłbyś ją "obwarować" jakąś rurką z grubego plastiku albo z czegoś twardego czego by ten żółw nie rozwalił. Co do filtra to wewnętrzny będzie chyba lepszy ale jeżeli upierasz się na zewnętrzy to także nie mam do niego zastrzeżeń. Tak, będzie zbierał syfy (wewnętrzy będzie do tego lepszy) i będzie także czyścił wodę biologicznie. Pozdr. Łukasz

#3 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano październik 08 2004 - 21:49

a jak to bedzie owiniete to to sie jakos nie stopi albo cos?? a co do filtra zew to moze nie super ale bedzie zbieral tak? nawet dobrzE?

#4 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano październik 08 2004 - 22:54

Ja miałem kiedyś grzałkę włożoną w taką "rurkę" z drobnej, metalowej siatki. Teraz mam większe terra i grzałka jest włożona w skałkę maskującą.

#5 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano październik 09 2004 - 00:11

[quote name='X-jubei']
Filtr zewnetrzy pelni raczej role filtra biologicznego, a nie mechanicznego. Bedzie zbieral ale nie za wiele (napewno mniej niz wewnetrzny)....
Kup sobie wewnetrzy, a napewno nie pozalujesz....

Pozdrawiam,
Łukasz

#6 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano październik 15 2004 - 16:13

mylisz się, filtr zewnętrzny tzw. kubełkowy ze wzglądu na trzy rodzaje wypełnienia (może być dwa lub więcej.. zależy kto co da..) pełni role filtra mechanicznego (gabka ), biologicznego (np. ceramika) oraz chemicznego (np. żwirek amonowy lub wegiel). oczywiscie rodzaji wypełnień jest dosyć dużu!!! ze waględu na swoją bardzo dużą pojemnośc ma bardzo dużą powierzchnie filtracyjną, przekraczającą kilku krotnie pow. filtrór wewnętrznych przez co ich skuteczność jest naprawde duża.. Aby gadzina nie odkleiła grzałki mozna dodatkowo założyć zamiast dwóch to cztery przyssawki dodatkowo zabezpieczyć grzałke rurką, można kupićw zoologiku albo samemu zrobić (rurka musi być ponacinana albo ponawiercana aby woda ją swobodnie obmywała)

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ogrzewanie, filtracja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych