Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Jaki żółw ?

- - - - - wybór zwierzęcia

• Zamknięty Temat jest zamknięty
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano październik 16 2004 - 16:58

Witam , mam taki mały problem moja mamuśka chce sobie kupić żółwia ( ja tam sie na nich zbytnio nieznam bo sam choduje węże ) ona chce żeby był mały najlepiej najmniejszy jakie tylko istnieja :) jaki gatunek byscie mi polecili ?

#2 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano listopad 12 2004 - 23:21

:wink: Cześć jesli twoja mama chce sobie kupić malutkiego żółwia to musie się liczyć z tym że wkońcu on urośnie.Ja polecam kupić ci żółwia czerwonouchego.Ponieważ sam mam pieć takich w domu.jeśli chcesz kupić sobie małego żólwia to musisz mu zapewnić stałą ochrone np.konieczna jest grzała i jakaś wysepka żeby miał gdzie wyjść i lkampkę żeby mógł się wygrzewać...Jak będziesz chciał to dam ci mój nr gg i pogadamy>Narazie

#3 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano listopad 13 2004 - 08:50

Nie ma malutkich dorosłych żółwi. Wszystkie rosną i wymagają sporych przestrzeni. A tobie Mateuszs się dziwię i zastanawiam czy zapewnisz swoim pięciu żółwiom akwarium minimum 600 litrów, jak dorosną.

#4 gosc_manta

gosc_manta
  • Guests

Napisano grudzień 22 2004 - 19:09

jesli chodzi o wyglad to ja polecam zolwiaka chinskiego, ale nieumiem dokonca uzasadnic, bo mam takowego ok wczoraj woeczorem, i nic o nim nie umiem powiedziec... :oops:

#5 gosc_Enola

gosc_Enola
  • Guests

Napisano grudzień 22 2004 - 21:57

Żółwie ostrogrzbiete albo żółwie chińskie są mniejsze od czerwonolicych, ale nie wiele. Wszystkie żółwie gdy dorosną wymagają sporego akwaterra i trzeba się z tym liczyć. Najlepiej kupić od razu duże akwa.

#6 gosc_dr Robert

gosc_dr Robert
  • Guests

Napisano grudzień 23 2004 - 02:06

Beztroska z jaką kupowane są żółwie i deklaracje, że kupiło się żółwia i nic o nim nie wie, świadczą nie najlepiej o poziomie umysłowym niektórych ?terrarystów?. ?Terrarystów? w cudzysłowiu bo ludzie tego pokroju tylko przynoszą wstyd całemu środowisku terrarystycznemu i po prostu męczą te biedne zwierzęta. Są dość małe gatunki żółwi wodno-lądowe, należą do nich np. żółwie wonne (Stenotherus odoratus), co nie znaczy, że można je trzymać w plastikowym pudełku. Nawet najmniejsze powinny mieć wystarczająco dużo przestrzeni aby mogły chodzić, pływać, wygrzewać się, ukryć się, a nie odbijać się tylko od ściany do ściany.

#7 gosc_manta

gosc_manta
  • Guests

Napisano grudzień 23 2004 - 17:58

[quote name='dr Robert']

chodzilo mi dokladnie o to, ze nieumiem uzasadnic, jego wyzszosc nad innymi zolwiami. Wiem narazie tyle, ile potrzebuje do zapewnienia mu jakis w miare odpowiednych warunkow, przyszlam na to forum, aby moc mu zapewnic warunki jak najlepsze. I moj zolw, nie obija sie od sciany do sciany, jak narazie ma 2,4 cm (tj. "skorupka") a akwarium w jakim mieszka ma 40 litrow, wiec chyba nie jest ze mna tak najgorzej dr Robercie?

#8 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano grudzień 23 2004 - 19:18

dr. Robert nie musial miec koniecznie Ciebie na mysli. Niestety jednak problem spontanicznego kupowania zwierzat jest bardzo wielki... i nie chodzi o ludzi ktorzy po zakupie znajduja info na temat zwierzaka i jednak sa wstanie sie nimi dobrze opiekowac, lecz o tych, ktorzy zaniedbuja i nie maja odpowiednich warunkow dla swoich "pupili :(

#9 gosc_manta

gosc_manta
  • Guests

Napisano grudzień 23 2004 - 19:55

wiem ze niekoniecznie do mnie, jednak z kontekstu tak wynika, i to bardzo, dlatego chcialam sie troche obroznic, mam nadzieje ze nie zabrdzmialo to jak atak....

#10 gosc_dr Robert

gosc_dr Robert
  • Guests

Napisano grudzień 23 2004 - 23:06

Ja się nie boję ataku :) . Wniosek z kontekstu jest prawdziwy, chodziło mi o Mantę. Ale proszę przeczytać jeszcze raz tekst Manty z 22 grudnia i zastanowić się czy mój wniosek nie jest uzasadniony i chyba nawet niespecjalnie odkrywczy. Wyjątkowo irytujące jest kupowanie tzw. spontaniczne, bez znajomości choćby podstaw biologii i hodowli gatunku. Trudno się tym nie irytować, gdy stale dowiaduję się o żółwiach trzymanych w terrariach w których nie mogą się nawet obrócić i karmionych kiełbasą i chlebem ! Jeśli tak nie jest w tym przypadku to gratuluję. Teraz ludziom trzeba gratulować, że nie są sadystami :( .

#11 gosc_manta

gosc_manta
  • Guests

Napisano grudzień 24 2004 - 12:04

dr Robert, tak więc zapewniam Cię, że coś (podstawy) od sprzedawcy się dowiedziałam, pozatym koleżanka miała kiedyś żółwia czerwonolicego, więc też cosik wiedziałam (ja miałam stepowego, więc akurat tu moja wiedzia się nie pokrywa).
Wiem, że zazwyczaj spontaniczne kupowanie żółwia kończy się męczeniem go (choć nie zawsze świadomym).
Jednak ja kupując go zdawałam sobie sprawe z tego, że nie jest to zabawka, i że nie zyje roku czy dwuch, tylko o wiele dłużej. W domu miałam już akwarium z jedną rybką, więc wiedziałam, że żółw będzie miał gdzie zamieszkać. No i narazie w tym 40 litrowym będzie mieszkać, ale jak urośnie, planuje zakup ok 100 litrowego akwarium (bo tylko na takie mam miejsce), aby żółw miał u mnie jak najlepiej.
Jak pisałam - narazie karmie go ochotką, ale dalej niewiem co ile mam go karmić, bo sprzedawca nie potrafił sprecyzować

[quote name='dr Robert']
domyślam się, jednak ja nie chciałam atakować, dlatego mam nadzieje że to tak nie zabrzmiało.

#12 gosc_dr Robert

gosc_dr Robert
  • Guests

Napisano grudzień 24 2004 - 15:14

Malucha można karmić np. co drugi dzień, dorosłego 2 razy w tygodniu. Pokarmu nie za dużo, tak, aby zjadł to w ciągu kilkunastu minut (jeśli da się dużo woda szybko zamienia się w gnojówkę). Warto czasem sprawić mu jakieś urozmaicenie pokarmu (kawałek rybki, mała dżdżowniczka, mrożona krewetka).

#13 gosc_manta

gosc_manta
  • Guests

Napisano grudzień 24 2004 - 20:46

to on tak zadko je?? hm... niezle :-) czyli to w sumie nieklopotliwe zwierze... jak dorosnie, bedzie dostawal glupiki (jeszcze zywe, sam je bedzie lowic) o ile moze, bo powiedziano mi ze moze... dziekuje bardzo za informacje o karmieniu i pozdrawiam :-))

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wybór zwierzęcia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych