Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

O Żółwicy stepowej z Ukrainy

- - - - - prawo zdrowie warunki hodowli

• Zamknięty Temat jest zamknięty
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano październik 22 2004 - 11:32

Witam wszystkich! Najpierw opowieść, potem pytania. Przyjechałam z moją żółwicą stepową z Ukrainy. Tu, we Wrocławiu, jesteśmy już 8 lat, natomiast Kaśke mam od 10-11 lat, oddała mi ją nauczycielka biologii bez żadnych papierów. Przede mną miała straszne warunki. Znalazł ją facet - zimą była wyrzucona przez jakiegoś wariata bez serca, leżała na śnieu. Najpierw mieszkała u niego, ale ten często wyjeżdżał i na długo, później u nauczycielki, która była zajęta sprawdzaniem zeszytów szkolnych a Kaśka zakopywała się w stertę gazet. Ja mi ją dali - była dzika i b. nieufna. Teraz zwierz jest nie do poznania, u mnie na rękach zawsze jest spokojna, w moim pokoju czuje się gospodarzem :) No a teraz dylematy i pytania. Wiem że od jakiegoś czasu trzeba było zarejestrować zwierzaka. Z tym że ja sama nie mam Polskiego obywatelstwa (czekam teraz na decyzje), natomiast mam kartę czasowego pobytu. Co robić w tej sprawie? Drugi dylemat. Żółwica jest zdrowa (ale to według mnie, oczywiście), chciałabym żeby ją jednak zbadał lekarz. Przez 11 lat nie była u lekarza. Nie wiem czy w ogule była kiedyś. Mieszkam we Wrocławiu. Proszę o namiary do dobrego lekarza! Aha, i jeszcze jedno. Próbowałam Kaśke umieszczać w dosyć dużej "zagrodzie" zbudowanej specjalnie dla niej, żeby jej było ciepło zimą, ale pewnie z racji że przyzwyczajona do przestrzeni - robiła wielki hałas i uspokojała się na swoim terenie, czyli w znanych kątach mojego pokoju. Natomiast, czytając info na różnych stronach www, widzę że wszyscy mówią o konieczności trzymania chociażby przez okres snu zimowego w terrarium. Szczerze mówiąc nie znam się na urządzaniu terrarium. Zawsze miałam ogromne akwaria z paletkami lub skalarami. Teraz Kaśka śpi, nie chcę jeść, nie wyłazi - jak co zimę. Czy warto ją teraz nieść do weterynarza, czy zaczekać do wiosny? Czy urządzać teraz terrarium? No i ta sprawa z dokumentami dla niej - to chyba poważniejsze niż załatwienia dokumentów dla mnie :D Czekam na wasze opinie i podpowiedzi! Nie mam wśród znajomych i przyjaciół nikogo, kto by miał żółwia i tak samo jak ja je lubił. Pozdrawiam wszystkich! Olga.

#2 gosc_dr Robert

gosc_dr Robert
  • Guests

Napisano październik 22 2004 - 12:21

W sprawie rejestracji wejdź na stronę Urzędu Miejskiego we Wrocławiu (Wydział Środowiska i Rolnictwa), zresztą tu jest gotowy link: http://www.wroclaw.pl/p/3862/ Tam są nawet gotowe druki do pobrania i wypełnienia. Urząd jest na Michalczyka, (mała uliczka od strony centrum przed Tesco, dawnym Hitem trzeba skręcić w prawo). Za te sprawy w urzędzie jest odpowiedzialna pani Kot, stosunkowo kompetentna osoba, można zadzwonić i zapytać. Ale musisz się pospieszyć bo zarejestrować zwierzę bez papierów (na tzw. oświadczenie woli, że się je nabyło przed obowiązywanie nowej ustawy) jest czas tylko do końca października. Niestety nie wiem jak jest z rejestracją na obywatela z niepolskim obywatelstwem, nie sądzę aby to była przeszkoda. Co do lekarza to polecam np. dr Piaseckiego (Klinika Chorób Zakaźnych, na Akademii Rolniczej (wejść w bramę od ulicy Norwida i tam szukać). Przede wszystkim koniecznie spraw swojemu żółwiowi terrarium !!! Z głębokim podłożem ! Stepowy bez możliwości kopania to nieszczęśliwy stepowy !

#3 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano październik 22 2004 - 12:37

Bardzo-bardzo dziękuję za szczegółową odpowiedź. Kaśka ma wybieg latem. Tam ma schronienie pod dużymi liśćmi od słońca, zakopuje się pod pień ściętego drzewa, chodzi na spacery - ma niedaleko łąki, potem jest las i jeziora i muszę ją pilnować aby nie uciekła. Natomiast, rzeczywiście jeslienią, zimą i wiosną nie ma gdzie kopać. Poczytam o urządzeniu terrarium i będę robić wszystko żeby żółwikowi nie działa się żadna krzywda, bo przecież to ode mnie zależy jej zdrowie. Chciałabym później, jak się już wybudzi ze snu żeby się spotkała z innymi żółwiami, bo chyba już zapomniała jak wyglądają. Raz jeszcze dziękuję :)

#4 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano październik 28 2004 - 11:24

[quote name='dr Robert']

Melduje - zarejestrowalam. Teraz z Kaska jedziemy na tym samym wozku - i ja i ona jestesmy w Polsce legalnie, ale wyjechac nie mozemy, na przyklad do krajow Unijnych :wink:

Nastepnym krokiem bedzie terrarium. Dowiaduje sie, czytam, pytam o ceny.

Pozdrawiam!

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: prawo, zdrowie, warunki hodowli

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych