Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

UVB czy UVA ?

• Zamknięty Temat jest zamknięty
70 odpowiedzi w tym temacie

#61 gosc_kondi

gosc_kondi
  • Guests

Napisano styczeń 17 2007 - 22:21

Ta żarówa Osrama ma doskonałe efekty i świetlówki UVB wyimękają porostu, ale dla początkujących UVB w świetlówce znacznie lepsze.

a możesz podać szczegóły jako hodowca dużo bardziej doświadczony ode mnie? na razie nie zdecydowałem co kupię do nowego terrarium, zbieram informacje, liczy się dla mnie wygoda żółwia, ekologia, wygoda moja - w tej kolejności. Przydałoby się coś co wygrałoby w każdej kategorii. Z jednej strony ten promiennik OSRAM mnie kusi, z drugiej boję się zaszkodzić żółwiowi, tym bardziej, że Asia mnie trochę postraszyła.

#62 gosc_nulus

gosc_nulus
  • Guests

Napisano styczeń 18 2007 - 07:28

No fakt, Osramem to naprawdę można żółwia usmażyć na wiór, to lampa na max, 30 40 minut dziennie z odległości ponad 50 cm!

#63 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano styczeń 18 2007 - 14:35

1 : Ta żarówa Osrama ma doskonałe efekty

Szczególnie, że jest tak mocna że można po prostu poparzyć zwierzęta... Faktycznie znakomita... Zawsze byłam i będę za opcją maksymalnego zbliżenia do warunków naturalnych. UVB w małych dawkach przez cały dzień, a nie krótkie i silne oraz niebezpieczne naświetlanie.

#64 gosc_kondi

gosc_kondi
  • Guests

Napisano styczeń 18 2007 - 14:54

Czytałem o tym promienniku i jedno co mnie od niego odrzuca to brak pewnego info o czasie i odległości naświetlania. Występują różnice między różnymi osobami i różnymi źródłami - od 10 minut dziennie do 40 minut nawet, jak nulus napisał. Co do odległości różnice są mniejsze - wszystkie około 50 cm. Jednak różnica między 10 minut a 40 jest juz spora i musze poszukać czegoś pewnego, świetlówki UVB jednak paląc się cały czas dawkują odpowiednie promieniowanie, boję się, że jako początkujący mogę źle ocenić tego Ultravitaluxa :(

#65 gosc_nulus

gosc_nulus
  • Guests

Napisano styczeń 18 2007 - 15:12

Tak jak Ci napisałem na PW , wiesz z kim masz się skontaktować:) Asiu, co do jakości i przydatności Ultravitaluxa chyba nie masz wątpliwości, na pewno przy UMIEJĘTNYM!!!!! posługiwaniu się nim można uzyskać lepsze efekty od świetlówki.

#66 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano styczeń 18 2007 - 15:26

1 : Asiu, co do jakości i przydatności Ultravitaluxa chyba nie masz wątpliwości, na pewno przy !
posługiwaniu się nim można uzyskać lepsze efekty od świetlówki.

Nie bardzo rozumiem, czemu miałoby tak być... Mam świetlówki, są bezpieczne i skuteczne.

#67 gosc_nulus

gosc_nulus
  • Guests

Napisano styczeń 18 2007 - 19:02

W moim poście powyżej wcięło mi UMIEJĘTNYM posługiwaniu się Ultravitaluxem

1 :

1 : Mam świetlówki, są bezpieczne i skuteczne.

Owszem, nie zaprzeczam bo sam je stosuje, tylko produkt Osrama jest skutecznijeszy jeżeli chodzi o naświetlanie, przynajmniej to opinia innych hodowców.

#68 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano styczeń 18 2007 - 19:37

1 : Owszem, nie zaprzeczam bo sam je stosuje, tylko produkt Osrama jest skutecznijeszy jeżeli chodzi o naświetlanie, przynajmniej to opinia innych hodowców.

Zamiast powtarzać jak papuga opinie jakichś bliżej nieokreślonych hodowców to podałbyś chociaż jeden powód dlaczego ta lampa miałaby być skuteczniejsza... I co w niej jest takiego, że warto ryzykować ?

#69 gosc_niepamietamm

gosc_niepamietamm
  • Guests

Napisano kwiecień 21 2008 - 08:47

mam zamiar kupic repti glo 5.0 czy ta lampa bedzie rowniez grzala mojego zolwia? czy do tego trzeba dokupic jakas punktowo grzejaca lampe? jak tak to jaka? prosze o pomoc

#70 gosc_Ole

gosc_Ole
  • Guests

Napisano kwiecień 21 2008 - 09:06

Dla żółwia musi być 10.0 i żarówka do ogrzewania

#71 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano kwiecień 21 2008 - 09:32

mam zamiar kupic repti glo 5.0 czy ta lampa bedzie rowniez grzala mojego zolwia? czy do tego trzeba dokupic jakas punktowo grzejaca lampe?

To jest świetlówka i nie grzeje a poza tym nie nadaje się dla żółwia stepowego gdyż ma za mało UVB.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych