Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Podłoże dla żółwia stepowego

podłoże

• Zamknięty Temat jest zamknięty
48 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_KaNa

gosc_KaNa
  • Guests

Napisano grudzień 21 2004 - 20:55

Hej jakie moze byc podłoze dla żółwia stepowego ?? Ja jak narazie da swojego samca KuBuSiA mam około 5 cm wiorek czy to moze byc czy wiecej mu dac tych wiorek ???prosze aby szybko ktos mi odpowiedzia !!! 8) 8) 8) 8) 8) 8)

#2 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano grudzień 22 2004 - 11:14

[quote name='KaNa']
A ja prosze abys szybko przejrzala starsze watki na ten temat... :)

#3 gosc_KaNa

gosc_KaNa
  • Guests

Napisano grudzień 23 2004 - 16:22

czyli ??

#4 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano grudzień 23 2004 - 19:10

Przeczytaj przyklejone watki, to po pierwsze. Po drugie przeszukaj troche w starszych tematach, byla nie jedna ciekawa dyskusja na temat podloza dla zolwi stepowych;)

#5 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano grudzień 29 2004 - 16:14

może być ale lepsze jest 10cm piasku

#6 gosc_dr Robert

gosc_dr Robert
  • Guests

Napisano grudzień 29 2004 - 16:59

Żadnych wiórków ani piasku, no chyba jeśli chcecie pozbyć się swoich żółwi. To najczęstsze przyczyny śmiertelnego zatkania przewodu pokarmowego !!! Było już o tym setki razy, wystarczy przejrzeć starsze posty. Kora ogrodnicza, darń, siano - najlepiej wszystko to umieścić w poszczególnych częściach terrarium. Reszta w starszych wątkach.

#7 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano grudzień 29 2004 - 17:38

klops który hoduje w pełni tego znaczenia żółwie i wie dużo na ten temat stosuje piasek z gliną i dobrze jest.

#8 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano grudzień 29 2004 - 23:01

To że hoduje i jego żółwie nie jedzą piasku to cóż jego szczęście. Zresztą piasek z gliną to nie to samo co sam piasek. A piasek zdecydowanie zwiększa szanse na zgon żółwia!

#9 gosc_dr Robert

gosc_dr Robert
  • Guests

Napisano grudzień 30 2004 - 02:53

Tutaj nie tylko klops hoduje żółwie :). Piasek, a piasek z gliną to dwie zupełnie różne podłoża. Najlepiej dodać jeszcze do tego ziemię humusową. Choć mam prawie 30 osobników żółwi lądowych różnych gatunków nigdy nie zaobserwowałem jedzenia przez nie podłoża, również wcześniej gdy stosowałem piasek. Przestałem go używać (ewentualnie stosuję w mieszankach z ziemią czy korą) gdy dowiedziałem się o częstych przyczynach śmierci u innych spowodowanej "zapiaszczeniem" przewodu pokarmowego.

#10 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano grudzień 31 2004 - 11:45

być tak może...ale sama nie wiem co jakiś czas zmieniają się poglądy na ten temat, fajny wydał mi się pomysł z darnią ale to okropne jak te wszystkie robale rozłażą mi się po pokoju. :?

#11 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano grudzień 31 2004 - 22:29

Czemu robale mają sie rozłazić po pokoju?? Ja mam żywy trawnik w terra i jedyne "robale" które tam są to "skoczogonki" które nikomu nie przeszkadzają i do tego czyszczą teren oraz 3 glizdy:) które przybyły wraz z ziemią a żal mi było je wyżucać (rozmnażają sie!!:D).

#12 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano styczeń 02 2005 - 12:31

a mógłbym sie dowiedzieć co to darń bo nie wiem a w starszych postach tego nie pisało :(

#13 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano styczeń 02 2005 - 12:35

Darń to np. trawa wraz wszystkim co w niej rośnie (chwasty itp.).

#14 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano styczeń 02 2005 - 13:02

i robale :D jeden metr kwadratowy takiej darni to 1kg robali, ale teraz można kupić mech też fajny pomysł, ale gdyby on był żywy :?

#15 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano styczeń 02 2005 - 18:27

a to ten darń moge wsadzić do sitka i może wypłucze te robale:D a jeśli chodzi jeżeli go już wsadze do terra to mam go skraplać żęby był wilgotny czy ma wyschnąć i tak będzie dobrze ?

#16 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano styczeń 02 2005 - 18:34

No jak chcesz by ci w terra rosła trawa waraz z melczemu koniczyna itd. to chyba musisz podlewac no nie?? Jak wypłuczesz w sitku to zniszczysz. Zresztą jak koniecznie niechcesz miec robali to możesz kupić w ogrodniczym ziemię i poprstu zasiać (w castoramie i OBI sprzedają po 29.90 takie nasiona trawy w które są wmieszane nasiona tych wszystkich chwastów i kwaitków) , tylko że to "troszkę" dłużej potrwa.

#17 gosc_KaNa

gosc_KaNa
  • Guests

Napisano styczeń 02 2005 - 21:28

A ja mam 10 cm duzych wior i zyje i trzyma sie dobze !!

#18 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano styczeń 02 2005 - 21:57

Wióry NIE sa odpowiednim podłożem dla żółwi!!! To że żyje to już taki pech żółwi że są wytrzymałe na złe warunki, a to że ma się dobrze to ci się tak teraz wydaje. Zobaczysz za 10 lat czy nadal się będzie miał dobrze....

#19 gosc_dr Robert

gosc_dr Robert
  • Guests

Napisano styczeń 03 2005 - 03:05

Jeżeli miłośnicy (podobno) zwierząt boją czy brzydzą się owadami czy innymi bezkręgowcami (w ogóle co to za słowo 'robale') z łąki, to ja już nic nie rozumiem. Większość tych żyjątek ginie szybko bo ich środowiskiem życia jest łąka a nie mieszkanie. Kupcie sobie suchy, barwiony na czerwono porost chrobotek reniferowy, fioletowy piaseczek z zoologicznego, sztuczne roślinki a do tego plastikowe żółwie. Widziałem takie w sklepie ogrodniczym. Gustowne, a do tego nie jedzą, nie s...ają, UV nie wymagają, nawet nie zdychają. Będzie czysto, sterylnie i żadnych robali.

Dodane po 02 minutach:

A na podłoże wióry. Tak wióry będą najlpepsze. Przecież wiadomo, że tartaki są środowiskiem życia milionów żółwi. Po prostu ręce opadają jak się to czyta :( :( :( .

#20 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano styczeń 04 2005 - 13:17

[quote name='gumis']
Po pierwsze to jest TA darń a nie TEN darń. Po drugie jak ja wypluczesz to wypluczesz rowniez ziemie z korzeni i mozesz wtedy wszystko wywalic bo sie juz do niczego nie nadaje. Po trzecie o co wam chodzi z tymi robakami. Mieszkania macie sterylne czy co ?

Dodane po 01 minutach:

[quote name='igck']
Czyli umieraja bardzo powoli... Szkoda mi tego zolwia w trocinach.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: podłoże

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych