Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Czy większy żółw czerwonolicy zagraża małemu?

- - - - - łączenie

• Zamknięty Temat jest zamknięty
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano styczeń 04 2005 - 23:57

Mam dwa żółwie (czerwonolicy około 3ech lat, ostrorzbietowy nie więcej niz 3miesiące). Wszyscy mnie ostrzegali, że Duży może być agresywny wobec malucha, więc nie zdecydowałam się na kupno mniejszego, ale dwa miesiące temu dostałam w prezencie taką mała pokrakę i oczywiście się w niej zakochałam!!! Maluch miał wtedy nie więcej niż miesiąc, i do tej pory Duży nic mu nie robił (czasem go tylko pogonił jak mu się Maluch plątał przed nosem, albo w czasie karmienia wyjadał mu ochotkę z pyska ;)), nawet wydawało mi się, że towarzystwo mu służy i w ogóle wyglądały na bardzo szczęśliwe, że się mają :) Ale ostatnio zauważyłam, że Większy tak jakoś dziwnie się zachowuje: pływa za mniejszym tak jakby miał na niego zapolować a gdy jest już blisko tak "kłapie pyskiem" przy jego nóżce czy łapce... ale w końcu nic mu nie robi... Nie wiem czy mam się zacząć denerwować :sad: Tak fajnie się razem bawiły i opalały, będe je teraz musiała rozdzielić??? Będę wdzięczna za porady i wasze doświadczenia z żółwiami w różnym wieku.

#2 gosc_dr Robert

gosc_dr Robert
  • Guests

Napisano styczeń 05 2005 - 00:02

Takich ekperymentów nie robiłem bowiem z literatury i własnej głowy wiem, że drapieżniki różnej wielkości nie powinny być trzymane razem.

#3 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano styczeń 05 2005 - 09:07

Dominiko. Możesz już zacząć się denerwować. Miałem dwie samice, były w tym samym wieku. Z powodu ciasnoty jedna zaczęła ganiać drugą. Zachowywała się dokładnie tak jak opisujesz. W końcu poszarpała tej słabszej nogę. Musiałem je rozdzielić. Po powiększeniu zbiornika żółwice już były do siebie uprzedzone i nadal się ganiały. Musiałem jedną oddać. Szczegóły na mojej stronce.

#4 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano styczeń 05 2005 - 10:51

Kurcze... a tak się na początku cieszyłam że się "dogadują" :cry: Będę musiała oddać malucha... A może wystarczyłoby powiększenie akwarium zanim się wydarzy coś złego?

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: łączenie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych