Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Inkubatory

pozostałe tematy

• Zamknięty Temat jest zamknięty
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano marzec 20 2003 - 18:12

Witam, mam pytanie do osob hodujacych zolwie i rozmnazajacych je :). Czy sa w Polsce inkubatory do kupienia z przeznaczeniem dla zolwi czy sam bede musial sobie zbudowac? Jakie podloze jest polecane? Repti dal mi adres zdjecia inkubatora w USA, ale takiego w Polsce nie dostane ;) silveropen3209.jpg

#2 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano marzec 20 2003 - 19:45

Patrykus :D Ten jest niezly - ale mozesz sobie zrobic porownywalny :wink: Zorganizuj stara lodowke - ma toto swietna izolacje termiczna. Na jej dnie rozloz 25W kabel - najlepiej na jakims dobrze izolujacym termicznie podlozu np.plyta korkowa. Na kablu ustaw szklana "kuwete"(10-12cm wysoka) wypelniona drobnym keramzytem i woda. W gornej czesci zamontoj oprawke na zarowke(czerwona 25W). No i masz inkubator - sterowanie termika to poprostu termostat podlaczony do zarowki - czujnik ummiesc w 2/3 wysokosci urzadzenia. Kabel na dole zalatwi sprawe wilgotnosci,zarowka bedziesz mogl dogrzewac . Mozesz rowniez zamontowac w srodku wentylatorek z kompa w celu wyrownania temp. i wilg. na roznych poziomach. Jako podloza do inkubacji uzywalem vermiculitu. :)

#3 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano marzec 20 2003 - 20:17

zrób to tak jak robią żółwie dziko żyjące zakop w piasek i inkubator godowy :lol:

#4 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano marzec 28 2003 - 19:27

Sposub argona nie jest zbyt mondry. A Piotr gada całkiem sensownie. Taki inkubator czy dostaniesz go w Polsce czy nie będzie kosztował ogromne pieniądze sądze że nawet jeśli masz dużą hodowle i dużo jajek co roku nigdy Ci sie nie zwruci... :(

#5 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano czerwiec 17 2003 - 18:58

dzisiaj sie biore za budowe inkubatora- zobaczymy a) czy zolwie zloza jaja b( czy inkubator bedzie dobry :)

#6 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano czerwiec 17 2003 - 20:09

hmmm a jakie masz zolwie bo ja ostatnio mam cholerny problem z czerwonolicymi.... codziennie samica w nocy skl jako lub 2.... ale do wody i zaczyna mnie to wkurzac.... ale zaczolem sie czaic w nocy i wyczailem kiedy to robi......wiec teraz zaraz po zlozeniu wkladam je do mojego "inkubatorka" al nie wiem czy one zyja...... czy nie wiecie jaka moze byc pzyczyna skladanie "wolnych" jaj??? Podloze na terenie suchym....torf i zwirek.....ogrzewane przez 12h 25W zarowka..... Akwa 180 L..... Czesc ladowa zawiera sie w 1/3 akwa reszta to woda na wys.... 40 cm...

#7 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano czerwiec 17 2003 - 20:10

A teraz troszke z innej beczki..... czy zolwie widza czerwone swiatlo ??? poradzono mi zamiast czeronego takie ktore imituje ksiezyc ale chciabym zeby zolwie nie widzialy mnie w pokoju za to zebym ja je mogl w nocy obserwowac... jest to takze zwiazane z rozmnazaniem tych gadow (caly czas mowa o (CZERWONOLICYCH)

#8 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano czerwiec 17 2003 - 23:16

Pirat- posiadam 3 zolwie greckie- 2 samice i samca :D. Co do Twoich czerwonolicych: powinna skladac na ladzie, czemu robi to w wodzie to pojecia nie mam.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pozostałe tematy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych