Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Podłoże dla żółwika

podłoże

• Zamknięty Temat jest zamknięty
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano luty 06 2005 - 15:16

Siemka dla swojego żółwia stepowego mam kore z dzrew iglastych jako podłoże. I ile najczesciej jej sie sypie ?? Jedni mówią ze około 10 cm inni ze tylko 3 lub mniej ??? Sama nie wiem żółw a około roczku !!! I jest wielkości nieduzej dłoni !!! A zastanawiam sie o jakich wymiarach powinien miec terrarium ??? Żółw ma 7 na 6 dł/szer ! Prosze o szybo odpowiedz

#2 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano luty 06 2005 - 15:35

hmm witam, temat podloza byl juz niejednokrotnie walkowany- najepiej nasypac tej kory jak najwiecej mozesz, jakbys nasypala 15cm to dla takiego malusza chyba to bylby raj... dopoki nie dorosnie oczywiscie;) a terra?? hmm 80/40/30 na rok moze troche wiecej starczy- oczywiscie im wieksze tym lepsze, proponuje przeczytac przyklejone tematy na forum i zycze powodzenia w trzymaniu zolwia;)

#3 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano luty 06 2005 - 22:39

[quote name='Kicia']
Jesli tak to ma ok 4-6 lat a nie rok.

Dla zolwia stepowego to im wiecej tym lepiej.

[quote name='Kicia']
Jak powiem, ze jak najwieksze, to nie bedzie nic odkrywczego. Conajlniem 80x60 a i tak bardzo szybko z niego wyrosnie wiec proponuje sie nie szczypac tylko dac od razu 150x80

#4 gosc__beatka_

gosc__beatka_
  • Guests

Napisano luty 06 2005 - 23:37

asia ma racje,nie ma sensu inwestować w terrarium z którego żólwik szybko wyrosnie, ja tak robiłam i obiektywnie mogę powiedzieć że to nie dobry pomysł,a tak zaoszczędzisz kasę i zwierzaczek bedzie miał lepsze warunki :D

#5 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano kwiecień 29 2005 - 15:59

apropos kory z drzew iglastych - od kilku dni mam w terrarium kore sosnowa (niekompostowana), ktora wydziela bardzo intensywny zapach zywicy. Mnie to nawet odpowiada - w calym pomieszczeniu rozchodzi sie przyjemny lesny zapaszek (terarium jest typu otwartego), ale czy ta woń nie jest szkodliwa dla zowia? Po zmianie podloza wydaje sie jakis nieswoj - czesto siedzi z glowa schowana do skorupki, czego zazwyczaj nie robi. A moze tylko potrzebuje troche czasu na aklimatyzacje? Apetytu w kazdym razie nie stracil.

#6 gosc__beatka_

gosc__beatka_
  • Guests

Napisano kwiecień 29 2005 - 16:39

dziwne, kora którą ja kupuję nigdy nie pachniała tak intensywnie...nie zauważyłam też żadnych skutków ubocznych. Czy ta kora która kupiłaś to taka specjalna terrarystyczna czy ogrodowa?

#7 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano kwiecień 29 2005 - 17:06

Kora jest zwykla ogrodowa z marketu budowlanego. Nawet nie przebrana, bo bylo w niej duzo sosnowych drzazg, ktore musialem wybierac recznie, zeby sie zołw nie pokaleczyl. Jest mozliwe ze zapach pochodzi wlasnie z tych drzazg i z czasem sie ulotni, ale zastanawiam sie czy do tej pory moja podopieczna nie zostanie narkomanką :wink:

#8 gosc__beatka_

gosc__beatka_
  • Guests

Napisano kwiecień 30 2005 - 09:25

nie przebrana?....to nienajlepiej,ręcznie przeciez nie usuniesz drzazg zparu kilogramów kory :? mozliwe że zapach jest za ostry i żółwikowie wyraźnie nie odpowiada dlatego jest bardziej apatyczny. Ja na Twoim miejscu wyieniłabym ta korę na taką ze sklepu zoologicznego

#9 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano lipiec 29 2006 - 16:38

oo i własnie tu nareszcie wyczytałam ze kore mozna kupic - bo pytam i pytam i ciagle mi tylko pisza ze najlepsza kora - a ja pytam skad ja wziac to mowia z e z lasu z kolei inni odradzaja bo sa pasozyty :) wiec kore mozna kupic w markecie budowlanym ?:) a to ci dpiero :)

#10 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano lipiec 29 2006 - 16:44

Mój nie wybrzydza i nic mu nie przenieram, nie wiedze po prostu takiej potrzeby

#11 gosc_nulus

gosc_nulus
  • Guests

Napisano lipiec 29 2006 - 18:36

Tak samo i ja:) jak organoleptyk:)

#12 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano lipiec 30 2006 - 18:04

1 : Mój nie wybrzydza i nic mu nie przenieram, nie wiedze po prostu takiej potrzeby

jak widzisz nie kazdy zolw tak reaguje jak twoj :) jednemu pzreszkadza innemu nie :) :P

#13 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano lipiec 30 2006 - 18:24

1 : jak widzisz nie kazdy zolw tak reaguje jak twoj

nie sądze, aby wybrzydzanie innych żółwi było podyktowane podłożem. Czasami trzeba swoje obserwacje skierowaćdalej niż na to co się w oczka rzuca

#14 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano lipiec 30 2006 - 18:34

Dlaczego jako podłoże nie może być piasek?

#15 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano lipiec 30 2006 - 18:44

poniważ żólw moze jesc piasek. Jeśli piasku ni bedzie jadl celowo to bedzie go wchlanial razem z pokarmem, a to grozi zaczopowaniem, czyli stanem kiedy zolw nie umie nic wydalic, ani jesc i umiera z glodu

#16 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano lipiec 30 2006 - 18:49

Czyli coś takiego jak u agamy. Czy żółwiom często się zdarza jeść piasek czy są to raczej odosobnione przypadki?

#17 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano lipiec 30 2006 - 18:59

Dość często zdarza sie zaczopowanie żółwia, dlatego nie powinno stosować sie piasku

#18 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano sierpień 01 2006 - 14:18

1 : Czy żółwiom często się zdarza jeść piasek czy są to raczej odosobnione przypadki?

Nawet jesli to nie sa czeste przypadki to zaryzykujesz ?

#19 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano sierpień 01 2006 - 15:28

1 : Czy żółwiom często się zdarza jeść piasek czy są to raczej odosobnione przypadki?

Nawet jesli to nie sa czeste przypadki to zaryzykujesz ?

Z agamą zaryzykowałam. Z początku ją po prostu obserwowałam. Wiele osób trzyma i agamy i żółwie na piasku. Nie wiem czy ten lęk o zaczopowanie nie jest trochę przesadzony. Dlatego pytam czy u żółwi to nagminne że jedzą piasek.

#20 gosc_nulus

gosc_nulus
  • Guests

Napisano sierpień 01 2006 - 15:54

To zależy od żółwia, jaki ma charakterek, bo nikt nie mówie naszczęście że to u każdego tak jest z tym zaczopowaniem.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: podłoże

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych