Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

letni wybieg

wybieg zewnętrzny

• Zamknięty Temat jest zamknięty
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano marzec 26 2003 - 13:06

Planuje w najblizszym czasie zorganizowac zolwiom letni wybieg. Wiem z grubsza jak powinien sam wybieg wygladac, ale mam pytanie. Jak powinien byc usytuowany ? Czy powinien byc caly wystawiony na slonce, a tylko wewnatrz powinna byc jakas kryjowka zapewniajaca cien ? Czy tez lepiej aby czesc wybiegu byla naturalnie zacieniona ?

#2 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano marzec 26 2003 - 17:17

Zaczne od tego, ze takie ybiegi sa dla zolwi bardzo zdrowe :) Najlepiej zdala od drogi i innych miejsc, w ktorych moga wystepowac zanieczyszczeniam wybieg moze byc zaciemniony np. za pomoca drzewek czy innych malych roslinek ;).

#3 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano marzec 26 2003 - 18:11

[quote name='patrykus']

No wlasnie... Moze, czy powinien :?: :?: :?:

#4 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano marzec 26 2003 - 18:26

moim zdaniem, to najlepsze wyjscie, jednak na pewno zaciemnienie jakims daszkiem, ktory chronilby przed deszczem tez nie byloby zle, jest duzo mozliwosci :). Drzewka sa o tyle dobre, ze sa naturalne.

#5 gosc_dr Robert

gosc_dr Robert
  • Guests

Napisano marzec 28 2003 - 11:06

Jeżeli to stepowe (inne gatunki też, ale słabiej), trzeba uważać, bo mogą sie podkopać. Jeżeli to wybieg na stałe ogrodzenie powinno być zagłębione przynajmniej 20 cm w ziemi. Również wskazane jest okrycie go z zewnątrz siatką, zwłaszca w przypadku, gdy w ciepłe noce żółwie zostają na zewnątrz (np. kuny nie pogardza żółwiem).

#6 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano marzec 28 2003 - 14:41

Nie no bez przesady, takie rzeczy to ja wiem... :) Tylko kwestia cienia na wybiegu mnie nurtuje. Spod wybiegu zamierzam zabezpieczyc odpowiednia siatka, albo krata. Pomyslalam rowniez o tym, ze trzeba jakos zorganizowac odplyw wody na wypadek deszczu.

#7 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano marzec 28 2003 - 15:32

ale jak to cien na wybiegu Cie nurtuje ;) wystarcz, aby 1/3-1/4 wybiegu byla pod jakims drzewkiem czy krzaczkiem, imho naturalne jest najlepsze :)

#8 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano marzec 28 2003 - 15:34

To znaczy powinnam napisac, ze mnie ten cien nurtowal. Poza tym zastanawiam sie jak to najlepiej zrobic, bo przeciez ten cien sie bedzie przesuwal.

#9 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano marzec 28 2003 - 15:39

mi latwo mowic, bo zolwie maja do dyspozycji caly ogrodek, ale zawsze mozna cos tak ustawic by dawalo cien, nawet ten daszek w ostatecznosci lub innego rodzaju kryjowka gdzie slonce sie nie dostanie, w razie czego zolw zawsze moze sie jeszcze zakopac (moje czasem sie wkopuja pod roslinki), co do cienia to jak widzisz jest duzo rozwiazan.

#10 gosc_dr Robert

gosc_dr Robert
  • Guests

Napisano marzec 30 2003 - 21:30

W zeszłym roku byłem na Korsyce koło Ajaccio w żółwim zoo - ponad 150 gatunków w bardzo przyjemnym otoczeniu (informacje i foto na www.acupulatta.com). Na wielu wybiegach były zbudowane domki z drewna i słomy do ochrony przezd słońcem. Wyglądało to całkiem sympatycznie i naturalnie. W Niemczech z kolei widziałem nieduże domki z betonu i drewna obsypane całkowicie ziemią na której posiano trawę, tak, że wyglądały jak zielone pagórki w których znajdowały się wejścia do schronisk przeciwsłonecznych i przeciwdeszczowych (w środku znajdowały się lampy i w czasie deszczowej, chłodniejeszej pogody zwierzaki miały tam ciepło). Wszystko zależy od fantazji i możliwości.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wybieg zewnętrzny

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych